SEARCH & RECOVERY

Everblue

Suya atladığında maskesini ya da paletini düşüren birini hiç gördünüz mü? Birisi suya düşürdüğü bir şey çıkarmanız için sizden yardım istedi mi? Denizler , göller ve nehirler dinamik çevrelerdir ve bazen bir şeyler kaybolur.

Kaybolan bir şeyi bulamak ve çıkarmak ileri bir beceridir ve detaylı düşünceyi ve dikkatli dalış planlamasını gerektirir. Uygun olmayan hazırlıkla yapılan bir arama düşünülenden çok daha fazla uzun sürebilir ve çıkartma operasyonu başarılı olamaz.

Bu program yüzük , saat, cüzdan gibi küçük malzemelerin, sualtı kamerası, tekne motoru vb gibi orta ölçekteki malzemelerin açık deniz şartlarında çıkarılması üzerine odaklanmıştır. Buz altı, mağara kovuk, batık vb gibi kapalı mahalde bulunan ve daha ileri eğitim ve de özel teknikler gerek tiren çıkarmalar bu programın konusu değildir.

SSI’ın Arama Çıkarma Programını almak rekreasyonel arama çıkarma operasyonlarında küçük ve orta ölçekli malzemeleri çıkarma için gerekli olacak kullanacağınız bilgi, beceri ve teknikleri öğretecektir.

Nicholas Mevoli (2013)

Su altı bilinmezin kabulüdür. Buraya onun tarafından ele geçirileceğinizi bilerek gelin ancak yukarıya çıkabileceğinize dair güveninizi de koruyun..