AIR NITROX

Everblue

Bu program iki sertifikaya bölünmüştür. — SSI Zenginleştirilmiş Hava Nitroks Dalıcı 32 ve Zenginleştirilmiş Hava Nitroks Dalıcı 40.

SSI tüm programı tamamlamanızı tavsiye eder. Öğreneceğiniz daha fazla bilgiyle, su altı yolculuğunuza daha fazla hazır olacaksınız.

Zenginleştirilmiş Hava Nitroks Dalıcı 32

Bu programda öğreneceğiniz gibi, Zenginleştirilmiş Hava Nitroks rekreasyonel dalıcılar için pek çok avantaj önermektedir. Nitroks 32 ile dalış yapabilmek için bilmeniz gereken her şey bu el kitabının ilk 3 bölümünde bulunmaktadır.

Zenginleştirilmiş Hava Nitroks 40

Daha fazla dip zamanı ve daha kısa yüzey fasılası ilginizi çekiyorsa Hava Nitroks 40 tam size göre. Bütün programı tamamlayarak daha fazla bilgi ve dalış olanakları sahibi olup EAN40 sertifikasına sahip olmak size; Extended Range Diving programlarını tanıma fırsatı verecektir. f

Fiziksel uygulama olarak hava doldurulmuş bir tüp ile dalmanın Nitrox dalışından hiç bir farkı yoktur. Ancak Nitroks dalışı güvenli dalış için daha fazla bilgi ve beceriye ihtiyaç göstermektedir. Bu program size kullandığınızı karışımın oranına göre azami derinlik, doğru yüzey zamanı ve dip zamanının nasıl hesaplanacağını öğretmektedir.

Bu programda aynı zamanda pratik uygulamalar seansı mevcuttur. Burada ise uygun teknikler ile oksijen analizi yapmayı ve Nitroks dalışı sırasında dikkat edilmesi gereken uygulamaları öğreneceksiniz.

Nicholas Mevoli (2013)

Su altı bilinmezin kabulüdür. Buraya onun tarafından ele geçirileceğinizi bilerek gelin ancak yukarıya çıkabileceğinize dair güveninizi de koruyun..