MARINE ECOLOGY

Everblue

Okyanuslar, dünyanın uçsuz bucaksız, dinamik ve ayrılmaz bir parçasıdır. Şaşırtıcı bir şekilde, son yüzyılda okyanuslarımızın önemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya başladık. Modern teknoloji ve mühendislik kapasitelerine rağmen, dünya okyanuslarının yaklaşık %5'lik bir bölümünü keşfetmiş bulunmaktayız. Okyanusların büyüklüğü ve karmaşıklığı nedeniyle bilgi ağımızı oluşturmak için çok farklı alanlardaki birçok uzmanın birlikte çalışması gerekmektedir.

Deniz ekolojisi, ilgimizi çeken, merak uyandırıcı engin ve heyecan verici bir alandır. Bu kurs, bu alan ile ilgili tüm branşlar ile ilgili genel bilgiyi sunmaktadır. Organizmaların birbirleri ve çevreleri ile nasıl etkileşim halinde olduğunu, komüniteler arasındaki enerji akışını ve okyanus ekosistemleri arasındaki bağlantıyı konu alır. Mühendislik ve teknolojinin de yer aldığı, karşılıklı olarak bilimin farklı disiplinleri arasında konuların çeşitli şekillerde ele alınmasını gerektirir. Kursa başlayın ve bu konulara bir bakış açısı kazanarak deniz ekosistemlerinin değişen ekolojilerindeki rolünüzü keşfedin.

Nicholas Mevoli (2013)

Su altı bilinmezin kabulüdür. Buraya onun tarafından ele geçirileceğinizi bilerek gelin ancak yukarıya çıkabileceğinize dair güveninizi de koruyun..