CORAL IDENTIFICATION

Everblue

Bu kurs mercanların dünyasının iç yüzünü anlamak için hazırlanmıştır. Mercanların, mercan resiflerinin temel yapılarını ve mercanların toplu yumurtlama süreci ışığında, mercanların çeşitli üreme yöntemlerini keşfedeceksiniz. Ayrıca çeşitli mercan familyalarını nasıl ayırt edeceğinizi ve mercanların sağlık durumlarını nasıl tanımlayacağınızı da öğreneceksiniz.

Mercanlar ve mercan resifleri güzellikleri ve barındırdıkları yaşamın bolluğuyla bilinmektedirler. Mercanların basit sualtı kaya formlarından daha fazlası olduğuna inanmak güçtür. Aslına bakılırsa, onlar yaşayan hayvanlardır, ürerler, yerler ve okyanusların resif ekosistemlerinin temelini oluşturacak iskelet yapılarını arkalarında bırakarak ölürler. Bütün dünyada binlerce farklı türde mercan bulunmaktadır.

Bu program bu inanılmaz organizmalara, onların biyolojilerine, etkileşimlerine, yanlış kanılara ve koruma yöntemlerine kapsamlı bir bakış sunmaktadır. Mercanların biyolojilerini, etkileşimlerini, yanlış kanıları, ve korumayı 500'den fazla türle inceleyebileceksiniz.

Nicholas Mevoli (2013)

Su altı bilinmezin kabulüdür. Buraya onun tarafından ele geçirileceğinizi bilerek gelin ancak yukarıya çıkabileceğinize dair güveninizi de koruyun..