DENEME DALIŞI

Everblue

DENEME DALIŞI – İLK DALIŞ

İnsan hayatında her zaman ilkler unutulmaz olmuştur.

Eğer sizde şu an bu yazıyı okuyorsanız, unutulmayacak bir tecrübenin adımını atmış oluyorsunuz.

İlk defa deneme dalışı yapacak veya dalış eğitimine yeni başlayacak olan tüm kişilere yaptığımız uyarıyı sizlere de yapacağız. 

“DİKKAT DALIŞ BAĞIMLILIK YAPABİLİR”

Bir kez dalış yapan kişi, dalış yaptıktan sonra ki ilk sözleri

  • Bir sonraki dalış ne zaman? Veya

  • Dalış eğitimine ne zaman başlayacağız? Olmaktadır.

Deneme dalışlarını, dalış merkezi ile birlikte yapılan, dalış turlarında veya tatillerinizde rastladığınız dalış teknelerinde yapabilirsiniz.

 

Dalış eğitmeninden ve yetkilendirilmiş dalış liderinden, almanız gereken temel dalış kuralları, ekipman tanıtımı ve teorik bilgilendirme sonrasında, eğitmen veya lider eşliğinde, birebir olarak yapılmaktadır.

 

Öncelikle su üstünde ve sığ suda yapılan adaptasyon çalışmaları sonrasında, maksimum 5 metre derinliğe kadar yapılan, yaklaşık 25 – 30 dakika süren deneme dalışınızda, unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız.

Su altında hava kaynağınızla rahatlıkla nefes alabilecek, maskeniz sayesinde çevrenizdeki güzellikleri uçarcasına, orta suda askıda kalarak, net bir şekilde izleme fırsatı bulacak ve çekilen su altı fotoğraf ve videolarınızla, unutulmaz anlarınızı ölümsüzleştirme fırsatı bulacaksınız.

Bu tecrübenizden sonra ise dalış eğitimi almak ve su altı ile ilgili bilinçlenerek, sertifikalı birer dalgıç olabilirsiniz.

Nicholas Mevoli (2013)

Su altı bilinmezin kabulüdür. Buraya onun tarafından ele geçirileceğinizi bilerek gelin ancak yukarıya çıkabileceğinize dair güveninizi de koruyun..